TR EN
KUSADASI SU ARITMA PSA EVSEL ENDUSTRİYEL SU ARITMA REFERANSLAR
Pazar, 21 Ağustos 2016
KUSADASI SU ARITMA PSA EVSEL ENDUSTRİYEL SU ARITMA REFERANSLAR
Pazar, 13 Mart 2016

REFERANSLAR PAMUKKALE ENDUSTRİYEL SU ARITMA
BİZ EN İYİYİZ. EN İYİLERLE CALISIYORUZ....
SOZUMUZ SOZ.... HEP SİZİNLEYİZ...

PAMUKKALE SU ARITMA  REFERANSLARIMIZIN BAZILARI ....... İLETİSİM BİLGİLERİ İSTENİLDİGİ TAKTIRDE VERİLECEKTİR.

 

 BENY DERİCİLİK  VİLLA     ............................... KUSADASI

TASFIRIN DONER  ..............................................KUSADASI

BODRUM BİLARDO .............................................KUSADASI

CASTLE TRAVEL TURİZM ..................................KUSADASI

AZİM KENT SİTESİ ................................................KUSADASI

TURİZM OTELCİLİK OKUL................................... KUSADASI

BELEDİYE BALIKCILAR İSLETME ......................KUSADASI

GUZELCAMLI GOLKENT CAFE............................KUSADASI

BEKİR ONGUN MİLLETVEKİLİ ............................ KUSADASI

BENY SHOP TALET OZKAZAK .............................KUSADASI

CAFE KEYF ............................................................KUSADASI

TAPU DAİRESİ ......................................................KUSADASI

DA RİVA GUZELLİK SALONU ..............................KUSADASI

BUYUK ANADOLU HOTEL ....................................DİDİM

CLUB ANRA HOTEL ..............................................KUSADASI

PAT SİTESİ   ............................................................KUSADASI

UGE SU URUNLERİ VE TURİZM LMT SRK................MİLAS MUGLA

KUSADASI EMNİYET TRAFİK SUBE MUD..................KUSADASI

KUSADASI MARİNA KONAKLARI................................KUSADASI

RAMAZAN TOY MARKETİNG BİCOM TURKİYE .......KUSADASI

KALİTECİ UNLU MAMULLER .................................... KUSADASI

*LİDYA TERMAL OTEL------------------------------ MANİSA

*PALMA RESİDANCE--------------------------------- İZMİR

*BATI ÇİM. SAN.TİC.A.Ş.----------------------------  İZMİR

*MAHLE MOTORLU ARAÇLAR------------------- İZMİR

*ŞÜKRÜ PAT SİTESİ-------------------------------------KUŞADASI

*KONBAY ÇEREZ--------------------------------------- İZMİR

*EMSLANDNİŞASTA----------------------------------- İZMİR

*SEÇKİN YEMEK SANAYİ--------------------------- İZMİR

*ALSANCAK DİŞ HASTANESİ---------------------- İZMİR

*EGE SAĞLIK HASTANESİ-------------------------- İZMİR

*EGE ÜNİVERSİTESİ SOSYAL TESİSLER------ İZMİR

*EGE ÜNİVERSİTESİ BORNOVA YURDU------ İZMİR

*ÇINAR MAYACILIK---------------------------------- İZMİR

 

 

PAMUKKALE SU ARITMA ETKİN SU ARITMA PROJE ORTAKLIGI

 

PAMUKKALE SATIS MUDURU ................ KAGAN YİGİT

PAMUKKALE PROJE .................................MUHİTTİN YİGİT

 

 

Salı, 19 Ağustos 2014


           EVSEL,ENDUSTRYEL,SANAYİ,SU ARITMA KİREC ONLEME TEKNOLOJİSİNDE,EVSEL VE SANAYİ TİPİ,TEZGAHALTI VE  TEZGAH USTU ARITMA CİHAZLARININ SATISI,BAKIM VE TEKNİK SERVİS TECRUBEMİZLE,TUM DEGİSİK ARITMA SİSTEMLERİNİN.BAKIM VE TEKNİK SERVİSİ YAPILIR.TUM SU ARITMA CİHAZ VE SİSTEMLERİN YERİNDE TAMİR VE BAKIM YAPILARAK SORUNLARINIZ GİDERİLİR.TUM SU ARITMA CİHAZLARININ FİLTRE VE YEDEK PARCALARI İSLETMEMİZCE DEGİSTIRILIR.ENDUSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİNİN TEKNİK SERVİSİ.ENDUSTRİYEL KİREC ONLEME SİSTEMLERİ,TEZGAH ALTI SU ARITMA VE TEZGAHUSTU SU ARITMA CİHAZLARI,BİNA APARTMAN VE SİTE GİRİSİ SU ARITMA VE YUMUSATMA SİSTEMLERİ, SU ARITMALI SEBİL,FISKIRTMALI SEBİL,SANAYI TIPI OTEL TİPİ ENDUSTRİYEL SU ARITMA,SU İYİLESTİRME, SU YUMUSATMA,BAKIM VE SERVİS,TAMİR YAPILIR.SU ARITMA CİHAZLARININ TANITIMI EVİNİZE VE İSLETMENİZE KADAR GELİNIP YAPILIR.SİZLERİN İHTİYACI OLAN SU ARITMA CİHAZI VE SİSTEMLERİ ORTAK KARAR VERİLEREK SİZLERİN SAHİP OLMANIZ SAGLANIR.İSLETMENİZİN İHTİYACI OLAN KİMYASALLAR RECİNE TUZ VS İSLETMENİZE YERİNDE TESLİM EDİLİR..URUNLERİMİZ 2 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR.BİZDEN SAHİP OLDUGUNUZ URUNLER HER 6 AYDA BİR CİHAZLARIMIZI KULLANDIGINIZ MÜDDETCE UCRETSİZ SERVİS BAKIM VE TAMİR YAPILIR.

 

PAMUKKALE ENDUSTRİYEL EVSEL SU ARITMA VE KİMYASALLARI.

PAMUKKALE SU ARITMA SATIS MÜD.  KUŞADASI/AYDIN

KAĞAN YİGİT.

0 5456098600

0 5301560149

info@pamukkalesuaritma.com

www.pamukkalesuaritma.com

 

PAMUKKALE SU ARITMA ETKİN SU ARITMA PROJE ORTAKLIGI

 

PAMUKKALE SATIS MUDURU ................ KAGAN YİGİT

PAMUKKALE PROJE .................................MUHİTTİN YİGİT

 

 

KULLANDIGIMIZ SU YETERİ KADAR TEMİZ DEĞİL Mİ?
Bu aslında sizin "yeterlilik" anlayışınıza bağlıdır. Bir çok yerin su kalitesinin iyi durumda olduğu doğrudur. Fakat suyunuz halen, kokusunu ya da tadını alamayacağınız sizin için zararlı çeşitli kirliliklerle yüklü olabilir. PAMUKKALE SU ARITMA bunları alır ve olması gereken doğru, mükemmel seviye getirir. 

KUM FİLTRASYON SİSTEMLERİ
Filtrasyon sistemleri, suyun içindeki çözünmeyen, çeşitli büyüklüklerdeki partikülleri, askıda katı maddeleri gidermek amacıyla kullanılmaktadır.

HydroFilter-F Otomatik Kum Filtreleri, içinde bulunan medya yardımı ile suda bulanıklığa sebep olan farklı boyutta ve yoğunluktaki partiküllerin medyanın değişik katmanlarında tutularak sudan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Filtre üzerinde biriken tortu ve kirlilikler, geri yıkama ile otomatik olarak temizlenmektedir.

Bu filtrelerin otomasyonu genel olarak Fleck, Siata, Autotrol vb. otomasyon valfleri ile sağlanmakta olup, yüksek debilerde PLC pnömatik sistemler alternatif olarak kullanılmaktadır.
 
 STANDART ÖZELLİKLER
Sudan Etkilenmeyen FRP veya Boyalı Karbon Çelik Gövde 
Tam Otomatik Otomasyon Sistemi 
Kullanıma Uygun Model 
Üstün Nitelikli Mineraller 
İnsan Müdahalesiz Minimum Bakım 
Düşük Enerji ve İşletme Maliyeti 
10 Bar Tank Test Basıncı 
2 - 7 Bar Çalışma Aralığı 
Max 50 °C Çalışma SıcaklığıTERS OZMOZ SİSTEMİYLE EVİMDEKİ TÜM SUYU ARITABİLİR MİYİM?


Evet, ancak ters osmos çok yavaş bir prosestir. Ev tipi içme suyu sistemlerinin çogu, 150 Lt/gün kadar su verir. Çok büyük bir sistem ancak tüm evin genel su ihtiyacını karşılayabilir. Sistemin kompleksliği ve pahalılığı bu tip ticari kullanımları sınırlamaktadır. Ayrıca, evsel kullanım için bu kadar yüksek

TATLI SU VE ACI SU NE DEMEKTİR?
Toplam Çözünmüş Madde (TDS) suların mineral ve iyon zenginliğini gösteren önemli parametrelerden bir tanesidir. Tabiatta sular, kaynaklarına göre, TDS konsantrasyonları açısından farklılıklar gösterirler. Tatlı Su < 1 500 ppm Acı Su 1 500 ppm - 5 000 ppm Tuzlu Su > 5000 ppm Sularda TDS değerinin 2000 ppm den yüksek olması hemen her kullanım amacı için suda iyon giderme işlemini gerektiren bir durumdur. Bu tip sular, endüstriyel veya sosyal su temininde kisitli amaçlar dışında kullanılamayacağı gibi, bahçe sulama suyu amaçlı olarak ta kullanılamaz. 

ŞEHİR ŞEBEKE SUYUNDA ZARARLI BİLEŞİKLER?
Bazı kimyasal bileşikler vücuttan atılamamaktadır. Bu kimyasallar vücutta birikerek ilerde çok ciddi sağlık problemleri oluşturmaktadır. Su içerisinde bulunan ve sağlığımızı tehdit eden kimyasallar aşağıdaki gibidir. Klor: Sudaki organik atıklarla birleştiğinde kanserojendir. Belediyelerce şehir şebekesine dezenfektasyon açısından atılır. Ağır Metaller: Florür, Nitrit, Kurşun, kadmiyum ve civa gibi ağır metaller insan vücudunda birikerek hastalığa yol açar. Özellikle çocuklarda belirgin yan etkileri ortaya çıkar. Arsenik: Bağırsak ve karaciğerde yüksek tahribata yol açar. Kurşun: işitme bozukluğuna, sinir iletim sistemine, kısırlığa, kansere yol açar. Karaciğer, böbrek, beyin gibi yumuşak dokulara nüfus eder. Kadmiyum: prostat kanseri, akciğer kanseri, doku ve böbrek üstü bezleri tahribine neden olur. Vücut kalsiyum sanarak depolar. Kemik erimesine yol açar. Civa: kanser, merkezi sinir sisteminin tahribine, böbrek karaciğer e nüfus eder, kromozomlara etkileyerek sakat doğumlara neden olur. 

NEDEN PAMUKKALE SU ARITMA KULLANMALIYIM?
Pamukkale su arıtma ürünleri ile suda fiziksel, kimyasal veya mikrobiyolojik arıtım yapılabilir. Diyarsu arıtma cihazları, bağlı bulunduğu sistemdeki tüm makinalarınızı ve ekipmanlarınızı kirecin ve tortunun oluşturduğu zararlardan korur. Tesisatınız her zaman temiz kalır. Size paradan ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Aile bütçenize sürekli katkıda bulunur. Giysilerinizdeki, havlularınızdaki, çarşaflarınızdaki deterjan kalıntılarına son verir, ömürlerini uzatır. Saçınızda ve teninizde sürekli nemlilik sağlar. Kireçli sudan kaynaklanan cilt problemlerine son verir. Mükemmel bir fincan kahvenin ilk anahtarı, taze ve temiz bir sudur. Çay, kahve ve meyve sularınız daha lezzetli olur, Yemekler daha lezzetli olur,Makarnalarınız birbirine yapışmaz,Buzlarınız kristal berraklığında olur ve içeceklerinizde kalıntı bırakmaz.

PAMUKKALE SU YUMUŞATMA İŞLEMİ NEDİR?
Su yumuşatma sistemi, sulardaki sertliği gidermek için kullanılır. Su yumuşatma cihazları ham su içerisinde eriyik halde bulunan ve halk arasında kireç diye tabir edilen ve suya sertlik veren +2 değerlikli kalsiyum ve magnezyum iyonlarını sudan uzaklaştırırlar. Kalsiyum ve magnezyum iyonlarının ham sudan uzaklaşması ile su yumuşatılmış olur. Suyunuz 10 Fr sertliği üzerinde ise mutlaka yumuşatılması gerekmektedir. 

NE TÜR SU İÇİLEBİLİR OLARAK ADLANDIRILIR ?
Hayır, kaynamış su sadece bakterileri yok eder. Nitrat gibi çoğu kirletici madde kaynatılarak sudan ayrılamaz . Bazı durumlarda kaynatma işlemi suyu azalttığı için kirletici maddelerin konsantrasyonunu arttırabilir.En iyi kalitede su kaynaklarının kullanılması, bu su kaynaklarının korunması için önlem alınması ve suların tüketime uygun olup olmadığının düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. İçme sularının PH`ı 7-8,5 arasında olmalıdır. İçme suyunda insan sağlığını bozucu etki gösteren amonyak, nitrit ve nitrat yer almamalıdır. 

GELİŞMİŞ ÜLKELER NE TÜR ARITMA KULLANIYOR?
Gelişmiş ülkelerde klorun kanserojen yan etkisinden dolayı ozon kullanmaktadırlar. Ozan klora göre çok daha pahalı ve sağlıklı bir kimyasaldır. Türkiye deki şehir şebeke hattının yapısından ve fiyatından dolayı belediyeler arıtma tesislerinde klor kullanmaktadır. 

DAMACANA SUYU KULLANMAK SAĞLIKLIMIDIR?
Damacana suları doğal kaynağından alındığı taktirde, sağlıklı ambalajları ile taze olarak tüketildiğinde şehir şebeke hattına göre daha sağlıklıdır. Kimyasal yapısı gereği içerisinde klor, arsenik, ağır metaller gibi maddeler bulundurmamasına karşın muhafaza edildiği plastik yapı gereği ve depolama şartlarından dolayı bakteri bakımından zengin bir yapı oluşmaktadır. Ayrıca kullanılan damacana şişelerinin bir kullanım ömür bulunmaktadır. İyi bir damacana firmasının belli bir kullanım adedinden sonra şişeleri atması gerekmektedir. damacana şişesinin su bittikten sonraki kokusundan da anlaşılacağı üzere hijyenik bir yapı olamadığı aşikardır. Ayrıca en büyük bakteri kaynağı ise damacana pompalarıdır. Damacana pompalarının haftada 1 kere tüm parçaların klorlu suda dezenfekte edilmesi gerekmektedir. dezenfekte edilmeyen damacana pompaları su taze ve kalteli olsa bile bakteri yoğunluğu yüksek sağlıksız bir yapı oluşur. 

PAMUKKALE SU ARITMA SİSTEMİ PAHALIMIDIR?
4 kişilik bir ailenin günlük steril su ihtiyacı 1 damacanayı bulmaktadır. Maalesef damacana suları ülkemizde sadece içmek için tüketilirken insan vücuduna sağlıksız su birçok yoldan girmektedir. Sağlıksız su en yaygın çay, kahve gibi içeceklerle, yemek ve çorba gibi her öğün vücudumuza girerken meyve sebzelerin yıkanması sırasında da vücudumuza sağlıksız su girmektedir. Sağlık için steril suyu sadece içmek için değil su ile ilgli tüm tüketimlerde kullanmamız gerekmektedir. günde 1 damacana tüketen bir aile için aquamab su arıtma sistemi 6 ay içerisinde kendisini amorti etmektedir. 

PAMUKKALE ARITMA SİSTEMİ İLE MİNERALSİZ BİR SU ALMIŞ OLMUYORMUYUZ?
İnsan vücudunun bazı minerallere ve vitaminlere olan ihtiyacı doğrudur. Ancak, bu minerallerin istenen seviyede alınması için en doğru yol iyi ayarlanmış bir diyettir. Söz konusu faydalı mineraller suda o kadar az miktarlarda mevcuttur ki, bir insanın günlük mineral ihtiyacını ne kadar çok su içerse içsin karşılayabilmesi mümkün değildir. Dolayısı ile Ters osmosis sistemi ile su içerisinden alınan minerallerin insan vücudu için miktar açısından önemi yoktur. Ayrıca PAMUKKALE arıtma sistemi ekstra mineral filtresi ilavesi ile suyunuzu dilerseniz mineral yönünden zenginleştirebilirsiniz. 

SERT SU NE GİBİ PROBLEMLERE SEBEP OLUR?
Sert suyun zararları çok kısa olarak aşağıdaki gibi verilebilir. Sert su ile evsel kullanımlarda daha fazla sabun ve temizlik ürünü kullanılır. Sert su değdiği her noktada temizlenmesi çok zor olan sabun çökeleklerine neden olur. Sudaki sertlik zamanla kendiliğinden veya su ısıtıldığında hızla çözünürlüğünü kaybeder ve geçtiği yüzeylere yapışmaya başlar. Su borularının içi hızla dolar, su basıncı ve akışı azalır. Suyun ısıtıldığı yüzeylerde daha da artan kireçlenme, yalıtkanlığa sebep olur ve elektrik tüketimini artırır. Kalorifer tesisatındaki kireçlenme yakıt tüketiminin artmasına sebep olur. Sabun çökeleği banyo veya duş sonrasında insan derisine yapışır. Deri gözeneklerini tıkar ve saç tellerini kaplayarak sertleştirir. Deriye yapışan bu kütle, bakteri üremesi için elverişli bir ortam yaratır. Sertlik mineralleri yemeklerde istenmeyen bir tat verir. Sert su ile yapılan buz buğulu bir görünümde olur. 

SERT SU NEDİR?
Suyun sertliği, evsel, ticari ve endüstriyel kullanımlarda en çok rastlanan problemdir. Suya sertlik veren mineraller daha çok suda çözünmüş olarak bulunan kalsiyum ve magnezyum mineralleridir. Suyun sertlik sınıflaması şu şekilde verilebilir. 
Çok yumuşak 0-5 Fr 
Yumuşak 5-10 Fr 
Orta sert 10-20 Fr 
Sert 20-30 Fr 
Çok sert >30 F 

ARITILMIŞ SU SAĞLIKLI MIDIR?
Doğru dizayn edilmiş arıtma sistemlerinden geçirilmiş olan sular elbette sağlıklıdır. Ancak, dikkat edilmeden hatalı seçilmiş olan arıtma cihazlarından temin edilen sular zararlı olabilir ve hatta hastalık yapabilir. Burada sorumluluk tamamıyla dizayn mühendisine aittir. Genelde cihaz kalitesizliğinden kaynaklanan problemler ikincil problemlerdir. Birincil problemler, yanlış dizayndan kaynaklanmaktadır.

 

Sorun: PAMUKKALE OZMOS Cihazın hiç arıtma yapmaması

Muhtemel Nedenler

Çözümler

Musluk suyu basıncı yeterli değil (2 bar`dan düşük)

Düşük basınçlı yerlerde basınç pompalı cihazların çalıştırılması gerekir.

Ön filtre tıkanmış olabilir

Ön filtre süzgecini talimatlara göre temizleyin.

Sediment filtre tıkanmış olabilir

Sediment filtreyi talimatlara göre temizleyin.

Ön karbon filtre tıkanmış olabilir.

Ön karbon filtreyi talimatlara göre timizleyin.

Membran filtre tıkanmış olabilir.

Membran filtreyi talimatlara göre temizleyin.

 

Sorun: Su tankı dolum süresinin normalden daha fazla olması (60 dk. dan fazla)

Muhtemel Nedenler

Çözümler

Musluk suyu basıncı düşük.

Sisteme basınç pompası takılmalıdır.

Aşırı düşük su ısısı.(10 C`den az)

Musluk suyu ısısı düştükçe arıtma hızı düşer.

Ön filtre tıkanmak üzere olabilir.

Ön filtre süzgecini talimatlara göre temizleyin.