TR EN
AYDIN MUGLA SOKE DİDİM BODRUM BİNA GİRİSİ ARTEZYEN KUYU SUYU ARITMA SERVİSLERİ
Cumartesi, 27 Ağustos 2016
AYDIN MUGLA SOKE DİDİM BODRUM  BİNA GİRİSİ ARTEZYEN KUYU SUYU ARITMA SERVİSLERİ
5

GUMULDUR SEFERİHİSAR İZMİR SU ARITMA SERVİS

P.S.A.PAMUKKALE SU ARITMA TEKNİK SERVİS...

BİZ EN İYİYİZ .. CUNKU EN İYİLERLE CALISIYORUZ..

.

 

Aktif karbon, sularda renk, tat, koku giderici olduğu gibi çözülmemiş organik ve organik olmayan kirliliklerinde arıtılmasında kullanılmaktadır. Aktifleştirme işlemi ile yüzey alanı yaklaşık 100 kat arttırılan karbon mineralleri, organik maddeleri absorbe ederek filtre ederler. Yoğunluğu çok düşük olan karbon mineralleri iki çeşittir.

GAC (Granular Activated Carbon) : Granül aktif karbon
PAC (Powdered Activated Carbon) : Toz aktif karbon

Aktif karbon üretilmesinde en yaygın kullanılan hammaddeler; Hindistan cevizi kabuğu, kömür, odun ve petrol artıklarıdır. Aktifleştirmede kullanılan hammaddelerin çoğu, işlenmemiş halde normal olarak 10 – 20 m2 / gram iç yüzey alanına sahiptirler. Aktifleştirme işlemi, karbonun buhar kullanılarak kontrollü bir oksitlenmeye maruz bırakılması ve böylece, iç yüzey alanının yüksek ölçüde gelişmiş duruma ulaşmasıdır. İç yüzey alanının 700-1500 m 2/gram arasında artışı, proses koşullarına ve kullanılan hammaddenin cinsine bağlıdır. İç yüzey alanı değişik çaplardaki deliklerin çok gelişmiş bir şebekesi ile meydana gelir. Tüm aktif karbonlar yapılarında; mikro, meso ve makro deliklerin karışımlarını bulundururlar.

Kimyasal reaksiyon:

Sudaki klorun denge durumu, suyun pH derecesine bağlıdır ve aşağıdaki şekilde değişir. PH 3′den az : hipoklorür asiti (HOCl) ve önemli miktarda klor (Cl 2)mevcuttur. PH 4-7 arası :hipoklorür asidi (HOCl) daha fazladır ve suda serbest halde bulunan klor, yüksek PH değerinin azalmasına yol açar. PH 7′den fazla : serbest hipoklorit iyonları; (OCl) gittikçe artar. klordan arındırma yarı değeri; aktif karbonun kloru arındırma yeteneği, sıklıkla klordan arındırma yarı değer testi (alman standardı DIN 19603) ile nitelendirilir. Bu test, verilen bir debi değerine karşılık , klor konsantrasyonunu yarıya düşürmek için karbonun sahip olması gereken yatak derinliğini belirler.

Karbon Filtre Sistemleri, Karbon filtrelerin dizaynında dikkat edilmesi gereken hususlar:
1- Filtre işleminde kullanılan aktif karbon mineralinin fiziksel ve kimyasal özellikleri
2- Suyun aktif karbon ile olan temas süresi (mineral miktarı)
3- Mineral tankının çapı (Suyun geçiş hızı)
4- Otomasyon valfi yapısı (Tesisat çapı, geri yıkama debisi)
Sistemi oluştururken; kullanılması gereken otomasyon, mineral, mineral tanklarının boyutları gibi noktalara dikkat edilmeli ve sistem bu dizayn parametrelerine göre hesaplanmalıdır.

Bu sistemler de; tekli, ikili ve üçlü olmak üzere üçe ayrılır, aşağıda bu cihazlara ait teknik özellikleri görebilirsiniz. Sistemlerde ham sudaki serbest klor ve toplam organik madde konsantrasyonu, saatlik ve günlük debiler çok önemlidir. Sistem ihtiyaca göre dizayn edilirken hangi sistemin daha ekonomik olduğu kontrol edilmelidir.

aktif karbon filtre lerde de diğer sistemlerde olduğu gibi PE gövdeli tanklar yada epoksi kaplı çelik tanklar kullanılmaktadır. Sistemlerde değişen tek nokta ise otomasyon sistemlerinin çalışma prensipleridir. Zaman kontrollü, hacim kontrollü, elektronik panel kontrollü (mikroprosesör), pnomatik yada manuel olabilen bu sistemler her iki tank modelinde de kullanılabilmektedir.

Karbon Filtre Sistemleri Teknik Özellikleri:

Tekli Sistemler ; Bir otomasyon valfi ve bir gövdeden oluşan bu sistemler, su kullanımının günlük debi olarak az olduğu noktalarda tercih edilir.

İkili Sistemler ; Sistem bir otomasyon valfi ve iki gövdeden oluşmaktadır. Daha yüksek debi ihtiyaçlarında ise, sistem iki otomasyon valfi, iki gövdeden oluşur. Bir cihaz serviste yumuşak su verirken diğer cihaz geri yıkama (rejenerasyon) yapmaktadır. Genel olarak saatlik pik debin yüksek olduğu yerlerde tercih edilir. Sudaki klor ve organik madde miktarı yüksek olduğunda da mineral miktarını sağlamak için dublex sistem tercih edilebilir.

Üçlü Sistemler ; Üç otomasyon valfi ve üç gövdeden oluşan bu sistemlerde, iki cihaz serviste iken bir cihaz geri yıkama yapmaktadır. karbon filtre lerde çok nadiren kullanılan bu sistemler suda bulanıklığın da bulunduğu durumlarda kum filtre kullanılmıyor ise tercih edilir. Daha sık geri yıkama yapıldığı için sistem karbon adsorbsuyonu düşmektedir

 

PAMUKKALE SU ARITMA HAKKINDA

 

 

           EVSEL,ENDUSTRYEL,SANAYİ,SU ARITMA KİREC ONLEME TEKNOLOJİSİNDE,EVSEL VE SANAYİ TİPİ,TEZGAHALTI VE  TEZGAH USTU ARITMA CİHAZLARININ SATISI,BAKIM VE TEKNİK SERVİS TECRUBEMİZLE,TUM DEGİSİK ARITMA SİSTEMLERİNİN.BAKIM VE TEKNİK SERVİSİ YAPILIR.TUM SU ARITMA CİHAZ VE SİSTEMLERİN YERİNDE TAMİR VE BAKIM YAPILARAK SORUNLARINIZ GİDERİLİR.TUM SU ARITMA CİHAZLARININ FİLTRE VE YEDEK PARCALARI İSLETMEMİZCE DEGİSTIRILIR.ENDUSTRİYEL SU ARITMA SİSTEMLERİNİN TEKNİK SERVİSİ.ENDUSTRİYEL KİREC ONLEME SİSTEMLERİ,TEZGAH ALTI SU ARITMA VE TEZGAHUSTU SU ARITMA CİHAZLARI,BİNA APARTMAN VE SİTE GİRİSİ SU ARITMA VE YUMUSATMA SİSTEMLERİ, SU ARITMALI SEBİL,FISKIRTMALI SEBİL,SANAYI TIPI OTEL TİPİ ENDUSTRİYEL SU ARITMA,SU İYİLESTİRME, SU YUMUSATMA,BAKIM VE SERVİS,TAMİR YAPILIR.SU ARITMA CİHAZLARININ TANITIMI EVİNİZE VE İSLETMENİZE KADAR GELİNIP YAPILIR.SİZLERİN İHTİYACI OLAN SU ARITMA CİHAZI VE SİSTEMLERİ ORTAK KARAR VERİLEREK SİZLERİN SAHİP OLMANIZ SAGLANIR.İSLETMENİZİN İHTİYACI OLAN KİMYASALLAR RECİNE TUZ VS İSLETMENİZE YERİNDE TESLİM EDİLİR..URUNLERİMİZ 2 YIL GARANTİ KAPSAMINDADIR.BİZDEN SAHİP OLDUGUNUZ URUNLER HER 6 AYDA BİR CİHAZLARIMIZI KULLANDIGINIZ MÜDDETCE UCRETSİZ SERVİS BAKIM VE TAMİR YAPILIR.

 

PAMUKKALE ENDUSTRİYEL EVSEL SU ARITMA VE KİMYASALLARI.

PAMUKKALE SU ARITMA SATIS MÜD.  KUŞADASI/AYDIN

KAĞAN YİGİT.

0 5456098600

0 5301560149

info@pamukkalesuaritma.com

www.pamukkalesuaritma.com