TR EN
CESME ALACATI DALYAN NAZİLLİ BİNA GİRİSİ ARTEZYEN KUYU SUYU ARITMA SERVİS
Cumartesi, 27 Ağustos 2016
CESME ALACATI DALYAN NAZİLLİ BİNA GİRİSİ ARTEZYEN KUYU SUYU ARITMA SERVİS MİLAS BODRUM DIDIM SU ARITMA

 

P.S.A.PAMUKKALE SU ARITMA , BİZ EN İYİYİZ... CUNKU EN İYİLERLE CALISIYORUZ... 

Sanayinin gelişmesine ve nüfusun hızla artmasına paralel olarak kullanilabilen ve içilebilen temiz su kaynaklari gittikçe azalmaktadır. Gelecekte insanoğlunu bekleyen en önemli tehlikelerin başında su kıtlığı gelecektir.

Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak su arıtma cihazları son derece gelişmiş bir seviyeye gelmiştir. Eski su arıtma yöntemleri yerine yeni su arıtma yöntemleri geliştirilmiştir.

pamukkale su aritma arıtma olarak bu gelişmeleri yakından takip ederek son teknoloji arıtma sistemlerini kullanarak müsterilerimize uygun hizmeti sağlıyoruz.

Hizmet alanlarımız evsel arıtma,endüstriyel arıtma,hastaneler için arıtma,oteller için arıtma,siteler için arıtma,restorantlar için arıtma,cafeteryalar için arıtma,fabrikalar için arıtma,tekstil atölyeleri için arıtma sistemleri kurarak bu sektörde başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Su arıtma alanında toptan ve perakende satış , isteğinize uygun proje, yedek parça tedariki ve su arıtma teknik servis hizmeti vererek müsteri memnuniyetini en üst noktaya çıkararak kaliteli hizmet vermekteyiz.

Firmamız müşteri odaklı çalışma prensibi ile kendi tedarik ettiği ürünler hariçinde piyasada satılan markalarında bakım,onarım ve teknik servis hizmetlerinide yapmaktayız.

Satış Sonrası Hizmetlerimiz;

-Montaj

- İşletmeye alma hizmeti

- Garanti süresince bakım ve onarım hizmeti

- Anlaşmalı Periyodik bakım hizmeti

- Bakım, onarım ve parça değiştirme hizmeti

- Mevcut ürün ve sistemlerin revizyon işlemleri

- Servisle ilgili teklif hazırlanması

- Filtre mineral değişimi

-Yumuşatma sistemi reçine değişimi

-Aktif karbon filtre değişimi

-RO sistemi kimyasal yıkaması

Servis ve Bakımını yaptığımız markalar Waterbox,Waterlife,İhlas,Springwater,Aqualine,Aquatürk,Pure Water,bmb,vb. birçok su arıtma markası filtre değişimi bakım ve teknik servis hizmeti

Endüstriyel alanda Kum filtre mineral değişimi,Aktif karbon mineral değişimi,yumuşatma sistemi mineral değişimi,reçine değişimi,Membran değişimi,Walf arızası,piston değişimi ve kimyasal yıkama gibi hizmetler…

SU ARITMA SİTEMİNDE KULLANILAN MALZEMELERİN KULLANIM ÖMÜRLERİ

 

Patikül filtrelerin kullanım ömrü şebeke suyu özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir kirlendiği zaman değişmesi gereklidir. Kum filtresinin kullanım ömrü ortalama iki yıl olup şebeke suyu özelliklerine bağlı olarak değişebilir. İyon değiştirici reçineler tuzsuz bırakılmadığı sürece 2,5-3 yıl kullanım ömrüne sahiptir. Hava filtresinin kullanım ömrü ortalama bir yıldır. Ultra viole lambanın kullanım ömrü 8000 saat olup ortalama 11,5 aydır. Aktif karbon malzemesinin üreticinin verdiği bilgiye göre kullanım ömrü ortalama bir yıldır. Bir yıl sonunda değiştirilmesi gerekir aksi takdirde bakteri üremesi olabilir. Membran filtreler ön arıtımda sorun çıkmadığı sürece ortalama üç yıldır ancak üretime ve iletkenliğe bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

MEMBRAN

Mebran

mebran

Reverse osmos cihazlarının içinde kullanılan membranlar zamanla tıkanır ve yenisi ile değiştirilir.Teoride 5 pratikte 2 yılda bir yapılan değişim sırasında doğru membran kullanılmazsa su kalitesinde bozulmaya ve erken membran tıkanmasına sebep verilir.

RO CİHAZI

reo_cihazi

Double-pass RO kullanılmasının nedenleri: Ham Su iletkenlik değerinin değişkenlik arz etmesi, Yüksek çözünmüş madde içerikli ham suların arıtılmasında, RO sistemi membranlarının kullanım ömrünün dolması anında diğer membranların yedek olması, Ultra Saf Su niteliklerini sağlamak için kullanılmaktadır.

 

ENDOTOKSİN ULTRA FİLTRESİ

 

Saf su ultra filtrasyon 0,05-0,001µm arası filtrasyon yeteneğine sahip, genellikle polisülfon yapıda filtrelerdir. Bazı UF’ler 1000Da boyutuna kadar küçük MWCO çapındaki maddeleri filtre edebilir.

 

YUMUŞATMA

yumuşatma

Tesisat ve ısıtıcılı cihazlarınızın kireçlenmelere karşı korunması, suyunuzun iyi bir lezzet ve yumuşaklığa ulaşması için kullanılacaktır. Sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarının sebep olduğu sertliğin,katyonik reçine kullanılarak ortadan kaldırılması işlemidir.

Arıtım Türü                               : İyon değiştirme yöntemiyle Ca ve Mg sertliğinin giderilmesi

     Suyun yumuşaması demek sertliğinin giderilmesi veya sertliğe sebep olan iyonların alınması demektir. Bu işlemi yapan cihazlar genellikle sentetik reçineli cihazlardır ve yüksek tuzluluk (conductvty) bulunmayan kuyu sularında veya sert şehir sularında kullanılır. Suyu yumuşatma cihazına sokmadan önce filtreleyerek tortusunu almak ve dezenfekte etmek cihazın ömrünü uzatacak, verimini artıracaktır.
Belirli bir sertlik giderme kapasitesi olan bu cihazlar, seçilmiş periyotlarla kendini suyla otomatik olarak temizler,tazeler(rejenerasyon). Bu temizleme işi zamana (timer) veya arıtılan su miktarına(volumetrik) bağlı olarak başlatılabilinir. Otomatik olarak yapılan bu işlemde rejenarasyon malzemesi olarak tuzlu su solüsyonu kullanılır. Tuz zamanla biteceği için cihazın yanındaki tuz deposuna tuz konulmalıdır. 
Zaman ayarlı, volumetrik veya çift kolonlu tandem sistem seçimi yaparken kullanım yerinin ihtiyaçları gözönüne alınmalıdır. Bir ev, apartman veya düzenli su kullanımı olan işletmelerde rejenerasyon saati suyun en az kullanıldığı saatlere alınarak zaman kontrollü bir sistem seçilebilinir. Bazı yerlerde ise günde birden fazla rejenerasyon yapmak yatırım maliyetini aşağıya çekebilmektedir. Kimi işletmelerde ise kesintisiz yumuşak su ihtiyacı vardır. O zaman volumetrik kontrollü yedekli (tandem-dublex) sistemler seçilir. Bu çift tüplü sistemlerde tüplerden biri yıkamaya geçtiği zaman vanalar otomatik olarak yer değiştirir ve diğer tüpü devreye sokar böylece su kesintisi olmaz. Nasıl bir cihaz kullanmanız gerektiği konusunda, dilerseniz sitemizi inceleyerek seçim yapabilir, dilerseniz uzman personelimizden yardım alabilirsiniz.

 

ULTRAVİYOLE

UV Lambası

    Ultraviyole ışığı sayesinde mikrop kırma işlemi, çok sık başvurulan en etkili dezenfeksiyon yöntemlerinden biridir. Tüp benzeri cam bir kılıfın içine yerleştirilmiş ultraviole lambası sayesinde cihaza giren suya dozajı ayarlı uv ışığı verilir. Bu özel ışın suda bulunan bakteri, virüs,küf ve mantar sporlarının DNA yapısını bozarak onları derhal etkisiz hale getirir. 200 litre/ saatten 500.000 litre/saate kadar modelleri mevcuttur.

    Dezenfektan olarak yararlanilan özel ışığa, kısa dalga boylu ışık veya UV-C ışığı denmektedir. Bu ışık boyu 200 nm (nanometre) ile 280 nm arası UV-C bandına girmektedir. Dezenfeksiyon için gerekli olan ışığın dalga boyu 253.4 nm (0.0002534 mm) dir. Bu lambalar yararlanılacakları ortamlara göre değişik sekillerde aplikasyonu yapılarak sterilizatör olarak kullanılmaktadır. UV lambaları her yıl değiştirilmesi gereken ekipmanlardır. Bu değiştirme işlemi sırasında ayrıca quartz tüpün temizlenmesi faydalı olur.

    yüksek türbülans etkisi ile suyu en iyi şekilde dezenfekte eden ultraviyole cihazları ve birçok marka ultraviyole cihazının da yedek lamba ve quartzlarını satmaktadır. Konuyla ilgili teknik personelimizle temasa geçmenizi rica ederiz.

 

TORTU FİLTRESİ

 

     Suyun içinde varolan gözle görülen veya görülemeyen partiküllerin filtre edilmesi işi su arıtımın temel öğesidir. Arıtım için çok katmanlı quartz mineralleri kullanılabileceği gibi elek vazifesi gören filtreler veya santfirüj yöntemi ile filtreleyen seperatör filtreler de kullanılır. 
Yüksek debili veya bulanıklık değerleri fazla sularda quartz mineralli otomatik rejenerasyonlu filtreler kullanılır. Bu filtrelerin içinde çok katmanlı mineraller bulunur ve dış tüpleri çelik veya fiberglasstır. Suyu 10 mikrona kadar süzebilirler. Ayrıca bu filtrelerin içine özel mineraller eklenerek sudaki demiri de filtrelemek mümkündür.
Düşük debili veya nispeten temiz sularda ise kartuşlu filtreler kullanılabilinir. Bu filtrelerin otomatik rejenerasyonluları olduğu gibi elle rejenere edileni veya kirlenince değişeni de vardır. Çok fazla ürün gamına sahip olan bu bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için uzman personelimizden teknik destek almanızı rica ederiz.

KARTUŞLU FİLTRELER
Özel olarak imal edilmiş filtre kabı ve bu kab içine yerleştirilmiş farklı nitelikte kartuştan oluşan bu sistemler ekonomik olması nedeniyle yaygınca kullanılır. 
Filtre kartuşları; hammaddelerine, boylarına, filtre etme hassasiyetlerine ve kullanım amaçlarına göre seçilir. Başlıca filtre hammaddeleri; iplik, elyaf, seramik, kağıt, çelik ve aktif karbondur. Boyları yaklaşık 13, 25, 50 ve 100 cm olan filtreler, (0.2), 1, 5, 10, 20, 50, 80, 100 ve 200 mikron hassasiyetinde filtreleme yaparlar. (1000 micron ancak 1 mm'dir)

   Filtre kabları (housing) suyu arıtacak ana eleman olan filtreye yuvalık görevi yapar. Housing seçimi yaparken giriş çıkış çapları ile housing boyu kriter olarak alınır. Giriş çıkışlar; 3/8",1/2",3/4", 1",1-1/2",2" ölçülerindedir. Evlerdeki genel ölçü 3/4"tür. 
 filtre kartuşu ve kartuş kabı konusunda Türkiye'nin en geniş portföyüne sahiptir.Her marka ve çeşitte filtreyi firmamızdan en uygun fiyatlarla rahatlıkla tedarik edebilirsiniz. Seçim yapmanızı kolaylaştırmak amacıyla sayfamızda bazı modellerimizin resimlerine yerverdik.Buradan seçim yapabileceğiniz gibi personelimizden de teknik destek alabilirsiniz

 

KARBON FİLTRE

Karbon Filitresi

Suda istenmeyen klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Sudaki organik maddeyi ve serbest kloru alırken suyu tat, koku ve renk bakımından iyileştirir. Kartuş ve granül aktif karbon gibi çeşitleri vardır.

Aktif karbon, girintili yapısının sağladığı geniş yüzey alanı ile arıtma teknolojisinde kullanılan çok amaçlı, en eski malzemelerden birisidir.

   Aktif karbon filtrenin verimliğini, filtre yatağında kullanılan aktif karbonun özellikleri ve cihazın geçiş hızının doğru seçilmis olması belirler. Filtrasyon hızı belirlenirken sudaki organik madde, serbest klor, koku, renk miktarları ve suyun görünümü dikkate alınmalıdır.

Bu filtre çeşidi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için uzman personelimizle irtibata geçiniz.

 

TUZ

Tablet Tuz

Su yumuşatıcı cihazlar rejenerasyon esnasında tuz kullanırlar. Kullanılacak olan tuzun seçimi reçinenin ömrünü ve verimini doğrudan belirler. Kalitesiz tuz kullanılan reçinelerde ağır metallerin birikimi sonucu çıkan problemlerle sıkça karşılaşılmaktadır.Arıtma tuzu rafine olmalı ve fire vermemelidir. Nem oranı yüksek, yani iyi kurutulmamış ucuz tuzlar tüketiciyi aldatmaktadır. tuz, kalitesi ispatlanmış, özel kaynaklarda üretilen, iki kere yıkanıp iki kere fırınlanan, firesiz, 1. sınıf tuzdur. Tuz fiyatını sipariş miktarı teslim yeri ve teslim şekli belirler.

İsmi: Tablet Tuz, Kaya Tuzu
Kullanıldığı Alan: Yumuşatma Cihazı Rejenarasyonunda
Ticari Şekli : 25 kg. Özel Alaşımlı Çuval

REÇİNE

Reçine

Suyu yumuşatmak veya deiyonize etmek veya başka bazı mineralleri almak için kullanılan, genelde sarı renkli kuma benzeyen sentetik bir malzemedir. Kullanıldığı suyun karakteristiklerine göre 3 ile 9 yıl arasında değişmesi gerekir. İyi bir reçine eşit tanecikli olmalı ve özel ambalajlarda muhafaza edilmelidir. Tane boyutu birbirinden farklı olan reçineler hem basınç kaybını artırır hem cihaz içinde oluklar oluşturarak kapasitenin önemli ölçüde(-%80) azalmasına sebep verirler. Kapasite düşmesi sebebi ile rejenerasyon esnasında harcanan rejenerant kimyasalının (tuz, asit, vb.) birim maliyeti artar.
İsmi: Reçine,
Kullanıldığı Alan: İyon Değişimi, 
Ticari Şekli : 25 Litrelik Özel Alaşımlı Ambalaj
Görünüm: Sarı, Minik Kürecik

 

KARBON

Karbon

   Aktif Karbon absorbe özelliği sebebiyle en çok faydalanılan arıtma materyallerindendir. Her ne kadar rejenere edilerek kullanılsada belli periyotlarla değiştirilmesi gerekir. Süngerimsi yapısı ile ağırlığından fazla yer kaplayan ve hindistan cevizi kabuğundan elde edilen bu malzemenin çeşitli markalarını ürün portföyünde bulabilirsiniz. Konuyla ilgili bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Bu sistem, suyunuzda bulunan veya bulunması muhtemel bütün tad, koku, renk, klor ve klor bileşikleri, THM' ler, deterjan, petrol ve sanayi atıkları, tarımsal zehirler, taninler, asbest ve bütün organik maddelerin filtre edilmesi amacıyla kullanılacaktır.

 

Arıtım Türü                               : Organik madde ve serbest klorun arıtılması